Kategóriák
  • Akciós termékek
  • Havi akciónk
  • Rólunk
  • Tork termékcsalád
  • Blog
  • Gyakran ismételt kérdések
  • Nézd meg áprilisi akcióinkat!

    Sigron blog

    Seprű fajták

    2025.03.22 08:00
    Seprű fajták

    A seprű az egyik legelterjedtebb takarítóeszköz, szinte minden háztartásban megtalálható. Nem egy bonyolult eszköz, mégis számtalan kivitel létezik belőle és mindegyik más célt szolgál. Cikkünkből megtudhatod az egyes seprű fajták sajátosságait és hogy melyiket érdemes használni a különböző felületeken.

    Seprű vagy partvis?

    A partvis és a seprű szót gyakran szinonimaként használjuk, mivel egészen hasonló cél szolgálnak, de akad köztük némi különbség. A seprű általában természetes anyagokból, cirokból vagy vesszőből készül, míg a partvis leginkább műanyagból. A partvis gyakrabban alkalmazzuk beltéri feladatokra, míg durvább kialakításából adódóan a seprűket gyakran használjuk kültérben, nagyobb szennyeződések eltávolítására. 

    Seprű fajták anyag szerint

    A seprűket először is a seprűfej anyaga szerint érdemes csoportosítani. Nézzük meg a seprűfejek legelterjedtebb fajtáit:

    Műanyag seprű

    Noha a seprűk nagy része valamilyen természetes anyagból készül, meg kell említeni a műanyag seprűket is. Előnye, hogy tartós, könnyen tisztítható és különböző sörtemerevségekben kapható, így sokoldalúan használható. Száraz és nedves felületeken is egyaránt hatékony.

    Cirok seprű

    Természetes anyagból készült seprű fajta, ami jól használható durvább felületeken, kertben, udvarban is. Kiválóan alkalmas száraz szennyeződések, például levelek, fűnyesedék vagy homok eltávolítására

    Vesszőseprű

    Hagyományosan faágakból, vesszőkből készül. Sokban hasonlít cirokseprűhöz, ezért ez a seprű fajta is leginkább kinti használatra ajánlott.

    Kókuszseprű

    A kókuszseprű esetében szintén egy erős szálú, kemény seprűről beszélünk. Strapabíró szálainak köszönhetően szintén kiválóan alkalmas kültéri, durvább felületeken való használatra.

    Bambuszseprű

    A bambuszseprű sokak kedvence, mivel egy könnyű, rugalmas seprű, emiatt nem csak kinti, de beltéri használatra is alkalmas. Ez a seprű fajta finomabb szennyeződések, például por, homok vagy fűnyesedék eltávolítására is használható.

    Seprű fajták felhasználási terület szerint

    Nem mindegy, hogy milyen felület sepréséről van szó, mivel mindegyikre más seprű lesz a legideálisabb. Nézzük meg a leggyakoribb felhasználási területekhez melyik seprű fajta illik a legjobban:

    • Beltéri seprű: Beltérbe mindenképp egy kisebb méretű, könnyebb seprű ajánlott. Itt általában szőnyegek, padlók tisztításáról van szó, így itt a finomabb sörtéjű seprűk fognak jó szolgálatot tenni, ezért a bambuszseprű jó választás lehet.
    • Udvari seprű: Mivel itt elsősorban az udvarra hullott levelek, valamint a járdák, kocsibejárók seprésére fogod használni a seprűt, mindenképpen egy nagyobb, durvább sörtéjű seprűt ajánlunk, például vessző vagy cirokseprűt.
    • Ipari seprű: Az ipari területek, gyárak, műhelyek seprésére a legerősebb, nagyobb méretű seprűket érdemes beszerezni.  A kókuszseprű egy jó választás lehet, de akár egy erősebb műanyag seprű is szóba jöhet.
    • Útseprő seprű: Nagyobb méretű, durvább sörtéjű seprű ajánlott. Mindenképp valamilyen természetes anyagból készült seprűt válassz, a műanyag sörték kevésbé alkalmasak az utak tisztítására!
    • Kéziseprű: Finomabb sörtéjű, kisebb méretű, könnyű seprűt érdemes választani, mivel itt leginkább csak kisebb szennyeződések, illetve por takarításáról van szó.

     

    Összegezve tehát, mindig vedd számításba milyen felületről és milyen jellegű szennyeződésről van szó és ehhez mérten válaszd ki a számodra megfelelő seprűt!

    Összehasonlítom a fenti termékeket! Jelölj be további termékeket, amivel a mostanit össze szeretnéd hasonlítani.